Informacja o realizacji zadania: 

Nasadzenia drzew i krzewów na terenach zieleni miejskiej w Łodzi: w Parku Piastowskim
oraz w dzielnicach Polesie i Śródmieście

Projekt dofinansowany ze  środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Łodzi w formie dotacji

 

www.zainwestujwekologie.pl

 

Całkowita wartość zadania: 2.552.867,44 zł

 

Wartość dofinansowania z WFOŚiGW w Łodzi: 2.034.000,00 zł

 

W ramach zadania zaplanowano posadzenie drzew i krzewów na terenach zieleni miejskiej
w łącznej ilości 36 567 sztuk.

Park Piastowski – nasadzenie 294 szt. krzewów w odmianach:

 

COTONEASTER RADICANS „EICHOLZ” 32 szt.

 PHILADELPHUS CORONARIUS „AUREUS” 8 szt.

 SPIRAEA JAPONICA „ANTHONY WATERER” 7 szt.

 BERBERIS THUNBERGII „ATROPURPUREA NANA” 26 szt.

 SPIRAEA JAPONICA „GOLDEN CARPET” 88 szt.

 SPIRAEA JAPONICA „JAPANESE DWARF” 58 szt.

 BERBERIS THUNBERGII „RED ROCKET” 9 szt.

 PHYSOCARPUS OPULIFOLIUS „DIABOLO” 12 szt.

 PHYSOCARPUS OPULIFOLIUS „LUTEUS” 7 szt.

 CORNUS ALBA „ELEGANTISSIMA” 6 szt.

 SPIRAEA JAPONICA „GOLDMUND” 5 szt.

 POTENTILLA FRUTICOSA „PRINCES BLINK” 6 szt.

 BERBERIS THUNBERGII „CORONITA” 7 szt.

 BERBERIS THUNBERGII „DART’S RED LADY” 6 szt.

 BERBERIS THUNBERGII „AUREA” 3 szt.

 FORSYTHIA x INTERMEDIA „WEEK-END” (COURTALYN) 3 szt.

 CORNUS ALBA „AUREA” 2 szt.

 WEIGELA FLORIDA „BRISTOL RUBY” 3 szt.

 POTENTILLA FRUTICOSA „GOLDFINGER” 3 szt.

 WEIGELA FLORIDA FRENCH LACE „BRIGELA” 3 szt.

 

 

Tereny zieleni miejskiej w dzielnicach: Polesie i Śródmieście – nasadzenie 36 233 szt. krzewów oraz 40 szt. drzew w odmianach:

Nr

Nazwa gatunkowa łacińska i odmiana

Nazwa gatunkowa polska i odmiana

Liczba sztuk

Drzewa

1.

Acer platanoides ‘Drummondii’

Klon pospolity ‘Drummondii’

16

2.

Acer rubrum ‘Brandywine’

Klon czerwony ‘Brandywine’

8

3.

Crataegus media

‘Paul’s Scarlet’

Głóg pośredni ‘Paul’s Scarlet’

 

9

4.

Robinia pseudoaccacia 'Frisia'

Robinia akacjowa ‘Frisia'

5

5.

Sorbus intermedia ‘Brouwers’

Jarząb szwedzki ‘Brouwers’

2

Krzewy

krzewy duże

1.

Berberis thunbergii ‘Atropurpurea’

Berberys Thunberga ‘Atropurpurea’

3750

2.

Berberis thunbergii ‘Orange Rocket’

Berberys Thunberga ‘Orange Rocket’

2900

3.

Cornus alba ‘Elegantissima’

Dereń biały ‘Elegantissima’

2250

4.

Cornus sericea ‘Flaviramea’

Dereń rozłogowy ‘Flaviramea’

1300

5.

Physocarpus opulifolius ‘Dart’s Gold’/ ’Luteus’

Pęcherznica kalinolistna ‘Dart’s Gold’/ ’Luteus’

3200

6.

Physocarpus opulifolius ‘Diabolo’/ ‘Red Baron’

Pęcherznica kalinolistna ‘Diabolo’/ ‘Red Baron’

1300

7.

Spiraea xcinerea ‘Grefsheim’

Tawuła szara ‘Grefsheim’

1303

8.

Spiraea japonica ‘Macrophylla’

Tawuła japońska ‘Macrophylla’

3800

krzewy małe

9.

Euonymus fortunei ‘Emerald Gaiety’

Trzmielina Forunea ‘Emerald Gaiety’

2600

10.

Juniperus horizontalis ‘Golden Carpet’

Jałowiec płożący ‘Golden Carpet’

1730

11.

Rosa sp.

Róża okrywowa

9800

12.

Spiraea japonica ‘Goldflame’

Tawuła japońska ‘Goldflame’

2300